T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Hatay Müftülüğü

09.03.2016

Zeki SOYDAL 05.10.1979 - 20.05.1984

1942 yılında Ermenek Özlüce köyünde doğdu, ilkokulu köyünde bitirdi (1950).  İstanbul’da birçok alimden dini tahsil adı. 1962-1964 yıllarında Ortaokulu dışardan bitirdi. 29.11.1965 Tarihinde Alanya Müftülük memurluğuna atandı. 1966-1967 yıllarında Antalya Makbule cami imamı olarak görevyaptı. 1967 Yılında Antalya imam Hatip Okulu 2. devresini bitirdi. 1967-1968 yıllarında Kalecik İlçe müftülüğü görevinde bulundu. 1968-1972 Yıllarında Konya Yüksek İslam Enstitüsünü bitirdi.1972-1974 yıllarında Kelkit ilçe müftülüğü yaptı. 1974-1979 yıllarında Frankfurt Ateşeliğinde din görevliliği yaptı. 05.10.1979 Yılında Hatay İl Müftüsü oldu. 21.05.1984 yılında Bursa İl Müftülüğüne atandı. Evli iki çocuk babası olup, iyi derece Arapça bilmektedir