T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Hatay Müftülüğü

09.03.2016

Musa BİLGİ (09.03.1970–16.08.1971)

1935’te Sütçülerde doğdu. İlkokulu bitirdikten sonra imam-hatip lisesini (1958), daha sonra da Yüksek İslam Enstitüsünü bitirdi. Isparta Merkez Abidinpaşa müezzin-kayyımlığı (1956-1957), Sütçüler ilçesi Erenler Mahallesi Cami imam-Hatipliği (1958) görevini yapmakta iken, yedek subay olarak askere gitti. (1959-1960). Asker dönüşü Fatih ilçesi Sinekli bakkal Müslihiddin Cami imam-hatipliğine başladı.(1962-1965). Isparta Müftü Yardımcılığı 1965-1966), Isparta müftülüğü (1966-1967), Hatay İl Müftülüğü (1970-1971), Antalya Müftülüğü (1971-1978), Burdur müftülüğü (1978-1979) yaptı. 31.05.1979 tarihinde Antalya vaizliğine atandı. 06.03.1686  tarihinde emekli oldu